Броят на загиналите при руския терористичен удар по Киев се увеличава. Властите разкриха мащаба на разрушенията

Тимур Ткаченко съобщава за смъртните случаи и щетите в болници, училища и жилищни сгради в столицата

Руски ракетен удар по Киев
Руски ракетен удар по Киев Източник: Telegram

В Киев продължава мащабна спасителна операция след нощния удар на руските окупационни войски. Броят на загиналите продължава да расте.


"Трагични новини продължават да идват от района на Дарница. Вече се знае за 22 загинали. Спасителната операция продължава", заяви в полунощ началникът на Киевската градска военна администрация (КГВА) Тимур Ткаченко.

 

 

При обстрела са повредени 225 жилищни сгради, както и нежилищни сгради, гаражи, дворове и обществени сгради в столицата. Районните администрации регистрираха над 5400 счупени прозорци, от които почти 4000 са в квартал Голосеевски.

 

В ликвидирането на последствията са участвали близо 800 спасители и 162 единици техника. Заедно с общинските служби Държавната служба за извънредни ситуации отстрани над 2060 куб. м отпадъци и отломки от местата на пораженията.

 

"На основното място в Дарницкия район продължават издирвателните и спасителните работи, които ще продължат и през нощта. Има хора, с които няма връзка от момента на нападението. Затова, за съжаление, броят на потвърдените загинали ще расте. Вече се знае за 4 загинали деца, най-малкото е само на две години", - добави Ткаченко.

 

Ръководителят на КГБА подчерта също, че с атаките си срещу жилищни сгради, образователни институции, дипломатически обекти и болници Русия демонстрира "желанието си за мир". Терористичните руски удари са повредили и болници.

 

Според началника на градската военна администрация в Киев Тимур Ткаченко към 01:27 ч. броят на загиналите в Киев е нараснал до 23 души.

 

 

Още от "Русия и Украйна"

OSINT-аналитик: Русия напълно е изчерпала запасите си от съвременни танкове (ВИДЕО)

Освен малък брой нови танкове, които Русия произвежда изцяло от нулата, агресорът трябва да разчита единствено на остарелите танкове Т-62, които са останали до голяма степен непокътнати, за да попълни действащата си армия

Прочетете повече прочетете повече

Ключовият коефициент на раждаемост в Русия се е сринал до най-ниското си ниво от две десетилетия, въпреки исканията на П

Последните налични данни показват, че броят на ражданията през 2024 г. е спаднал до 1,222 милиона бебета - най-ниският показател от 1999 г. насам

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени