Дронове на СБУ са ударили хангари в Крим, в които са разположени руски изтребители Су-30

Потвърдени са 5 попадения

Су-30
Су-30 Източник: Telegram

СБУ (Службата за сигурност на Украйна) е нанесла удари по хангари, в които са разположени руски изтребители, на военното летище в Саки във временно окупирания Крим, съобщи агенцията в Telegram.

 

"Изпълнявайки задачите, поставени от украинския президент Володимир Зеленски като част от 40-дневна операция за оказване на влияние върху Руската федерация, СБУ (Службата за сигурност на Украйна) успешно е нанесла удари по военното летище в Саки във временно окупирания Крим. Целта на операцията е била инфраструктурата на летището, по-специално хангарите, в които са разположени изтребители", се казва в изявлението.

 

Досега са потвърдени пет удара с дронове по хангари, в които са разположени самолети. Според предварителна информация, по време на удара в два хангара са били разположени изтребители Су-30 и Су-30СМ.

 

След атаката е засечен пожар в хангара, в който е разположен Су-30СМ, което показва успешното унищожаване на целта. Агенцията отбелязва, че прогнозната цена на всеки такъв самолет варира от 30 до 50 милиона долара, в зависимост от конфигурацията.

 

Още от "Русия и Украйна"

Украински крилати ракети "Фламинго" атакуваха космическия център "Прогрес" в Самара в опит да нарушат руската космическа

 Украйна, атакувайки ракетно-космическия център "Прогрес" в Самара, се опитва да осуети разполагането на руската спътникова система "Расвет"

Прочетете повече прочетете повече

Полска медия: Украйна ще получи полски МиГ-ове през следващите седмици

Отбелязва се, че готовността – или липсата на такава – на Украйна да сътрудничи в областта на технологиите за безпилотни летателни апарати (БЛА) също играе важна роля в помощта за Украйна

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени