"Готвачите вече влизат в битка". Руските окупатори са изчерпали пехотата в района на Гуляйполе и изпращат дори готвачите си в боя

Прихванатите от украинското военно разузнаване разговори разкриват катастрофалното състояние на подразделенията

Руски военни
Руски военни Източник: Пресслужба на кмета на Москва

Руската армия има критични загуби в направление Гуляйпол и е принудена да хвърля в битката негодни за служба хора. Това съобщи Главното управление за разузнаване на МО на Украйна (ГУРМО) на 12 септември, цитирано от сайта Гордон.


Поради невъзможност за мобилизация в щурмовете се изпращат ранени, тежко болни, както и готвачи, шофьори, свързочници и оператори на дронове.

 

Прихванатите от украинското военно разузнаване разговори разкриват катастрофалното състояние на подразделенията. Един от щурмоваците се оплаква, че не може да се движи поради наранявания: "Коленете ми са скапани, не мога дори да стъпя на краката си". В отговор командирът проявява безразличие, като отказва да евакуира подчинения си, се казва в доклада. "Предлагаш командирът на ротата да вземе колелото и да отиде да те откара? Правилно ли те разбирам?" - казва той.

 

По-нататък в прихванатия разговор руският окупатор признава: "Няма хора, вече готвачите отиват на бой... свързочниците докараха, част от тях вече са избити".

 

Още от "Русия и Украйна"

Украинският президент предложи на Полша помощ за свалянето на дроновете "Шахед"

Зеленски припомни, че инциденти с по един или два руски дрона вече са се случвали по-рано в страните от Източния фланг на НАТО, включително в Румъния преди няколко седмици.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени