Лондон санкционира 100 танкера от руския сенчест флот

Кийр Стармър ще обяви мерките на среща на върха на 10 северноевропейски държави в Осло днес

Руски петролен танкер
Руски петролен танкер Източник: Ройтерс

Великобритания ще санкционира до 100 петролни танкера от т. нар. "руски сенчест флот" в опит да засили натиска върху Москва във войната с Украйна. Корабите са превозили товари за $24 млрд. през 2024 г., като някои са участвали и в повреждане на критична инфраструктура, съобщи офисът на британския премиер.

 

Кийр Стармър ще обяви мерките на среща на върха на 10 северноевропейски държави в Осло днес. "Всяка стъпка, която предприемаме, за да увеличим натиска върху Русия и да постигнем справедлив и устойчив мир в Украйна, е стъпка към сигурността и просперитета във Великобритания", заяви Стармър. Междувременно първият дипломат на ЕС Кая Калас каза, че 17-ият санкционен пакет на ЕС срещу Русия ще бъде приет на 20 май.

Още от "Русия и Украйна"

Зеленски покани Путин да се срещне лично с него в Истанбул, за да преговарят за спиране на огъня между Украйна и Русия

Турция е готова да стане домакин на преговори за прекратяване на огъня и за траен мир между Русия и Украйна, потвърди вчера турският президент Реджеп Тайип Ердоган

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени