Путин заяви, че е готов да се срещне със Зеленски в трета страна

Руският диктатор направи поредица от абсурдни изявления относно войната в Украйна

Путин и Зеленски
Путин и Зеленски Източник: Колаж/Zonanews

Руският диктатор Владимир Путин заяви, че е готов да се срещне с украинския президент Володимир Зеленски не само в Москва, но и в трета страна, съобщи УНИАН. Той направи това изявление по време на пресконференция след военен парад в Москва.

 

Според Путин, той е готов да се срещне със Зеленски, но само за да подпише договор. Той добави, че Съединените щати "искрено се стремят към уреждане на спора", но това е преди всичко въпрос между Украйна и Русия. Путин също така обвини Украйна, че уж не е представила никакви предложения за размяна на затворници на Москва.

 

"Още преди предложението на Тръмп, Русия представи предложение за размяна на затворници на Украйна... Все още не са получени предложения за размяна на затворници от Киев", каза руският диктатор.

 

Путин заяви, че Русия е предоставила на Украйна списък с украински войници, които в момента са в плен. "Русия предостави на Украйна списък с 500 украински войници в плен, но след това Киев изчезна от радара", добави руският диктатор.

 

Той заяви, че военна техника не е присъствала на парада в Москва, защото тази година не се отбелязва годишнината от края на Великата отечествена война. Путин добави още, че руските войски трябва да съсредоточат вниманието си върху така наречената "СВО" (война срещу Украйна).

 

Освен това руският диктатор смята, че руско-украинската война е вече към своя край. "Мисля, че украинският конфликт е към своя край", каза руският лидер. Путин измисли и друга "причина" за избухването на войната срещу Украйна. "Събитията в Украйна започнаха след опитите на Киев да се асоциира с ЕС", заяви лидерът на Кремъл.

Още от "Русия и Украйна"

Зеленски предупреди лидерите на близки до Русия държави да не присъстват на парада на 9 май

Украинският президент припомни, че Украйна вече е предложила на Русия примирие с начало от 6 май и е била готова да гарантира пълно "затишие", но вместо това е получила нови удари и заплахи

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени