Русия е изстреляла рекордните 539 дрона и 11 балистични и крилати ракети срещу Украйна през тази нощ

Много съм разочарован от разговора ми с президента Путин, заяви Тръмп

Руски терористичен ракетен удар
Руски терористичен ракетен удар Източник: Колаж/Главред

Русия е изстреляла рекордните 539 дрона и 11 балистични и крилати ракети по Украйна през тази нощ, съобщиха днес военновъздушните сили на Украйна. Украинските военни заявиха, че частите им за противовъздушна отбрана са свалили общо 270 руски дрона през нощта.

 

Още 208 руски дрона са били пренасочени с помощта на средства за електронна война или са били симулатори на дронове, в които липсват бойни глави. "Основна мишена на ударите бе столицата Киев!", съобщиха в "Телеграм" украинските военновъздушни сили.

 

Кметът на Киев Виталий Кличко написа също в Telegram, че 14 ранени са били откарани в болница. Нанесени са щети в 6 квартала на Киев, добави Кличко. 

 

Това е поредната масирана руска атака срещу Киев през последните седмици. Президентът на САЩ Доналд Тръмп снощи каза, че телефонният му разговор с руския лидер Владимир Путин не е имал успех по отношение на прекратяването на войната в Украйна, а Кремъл заяви, че Москва ще продължи да настоява за разрешаване на "първопричините" за конфликта. 

 

"Много съм разочарован от разговора ми с президента Путин", заяви Тръмп. "Просто казвам, че не мисля, че той се стреми към край (на войната) и това е много лошо", добави той. "С него не постигнахме никакъв напредък", каза още американският президент. 

 

Решението на Вашингтон по-рано тази седмица да спре доставките на някои важни оръжия за Украйна доведе до предупреждения от страна на Киев, че това би могло да отслаби възможността на страната да се защитава от нападенията на Русия.

 

Украинският президент Володимир Зеленски съобщи вчера, че се надява днес да разговаря с Тръмп.

Националната железопътна компания на Украйна написа в Telegram, че при среднощната атака срещу Киев са били нанесени щети по жп инфраструктурата на столицата.

 

Очевидци казаха пред Ройтерс, че са чули експлозии през нощта. На видеокадри, качени в социалните мрежи, се вижда как хората бягат, търсейки безопасно място, а много сгради са със счупени прозорци и повредени фасади.

Още от "Русия и Украйна"

"Листопад" от енергийни босове - вицепрезидентът на "Транснефт" Андрей Бадалов загина след "падане от прозорец" в Москва

Откакто преди повече от три години Путин започна да подготвя инвазията си в Украйна, в Русия настъпиха множество мистериозни смъртни случаи на ръководители, свързани с петролната и газовата промишленост

Прочетете повече прочетете повече

Украинският президент Зеленски каза, че преговорите между Киев и Вашингтон за американска военна помощ продължават

В сряда украинското външно министерство извика заместник-ръководителя на американската дипломатическа мисия в Киев Джон Гинкъл, за да обсъди с него частичното замразяване на американските оръжейни доставки

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени