Русия нанесе масирани терористични удари срещу Украйна с дронове и ракети

Тази нощ ракетите извършват изключително объркващи маневри

Пожари вследствие на руския терористичен удар в Киев
Пожари вследствие на руския терористичен удар в Киев Източник: Telegram

Русия провежда масирана атака срещу Украйна — първо изстреля стотици ударни дронове, а след 3 часа сутринта нанесе удар по Киев с хиперзвукови ракети "Циркон" от морето и с балистични ракети — от север.

 

Украинската столица беше атакувана от крилати ракети, изстреляни от руската бойна авиация. За удара по Киев с високоскоростни цели от север и юг потвърдиха и от ВВС на ВСУ. Това обобщи Би Би Си.

 

В Киевска област са убити най-малко двама души. Данни за ранени и пострадали идват и от останалите региони на Украйна. Кметът на Киев Виталий Кличко разказа за експлозиите в столицата и работата на противовъздушната отбрана. След това ВВС също съобщиха за изстрелване от морето на крилати ракети "Калибр".

 

В 03:52 ВВС съобщиха за нов удар с още няколко балистични ракети по Киев от север. В 04:30 местно време в цяла Украйна беше обявена въздушна тревога заради ракети, които се намират в центъра на страната, а част от тях се движат на запад. Нови групи крилати ракети навлязоха от север и се насочиха към столицата.

 

Каналите за наблюдение посочват, че в небето се намират бомбардировачи Ту-995МС и Ту-160, които също вече са изстреляли крилати ракети Х-101.

В 03:47 сутринта ВВС на Украйна съобщиха, че и двата вида "Ту" са изстреляли крилати ракети над Волгоградска област. 

 

Под обстрел са и южните градове около Киев — Василков, Обухов, Триполие и Украинка. Сред целите е и ТЕЦ "Триполие". Под обстрел са важни енергийни обекти в близост до столицата, които са от критично значение за нейното електроснабдяване.

 

Тази нощ ракетите извършват изключително объркващи маневри. Ракети от юг се насочват на север и запад, крилати ракети от север достигат южните райони, насочват се на запад, обръщат се и отново атакуват Киевска област, опитвайки се да объркат системата за противовъздушна отбрана.

Още от "Русия и Украйна"

Sky News: Как Тръмп помогна на Путин - Русия отново ще има пари за война срещу Украйна

Не само цената на суровия петрол Urals се повиши, но и отстъпката, която Русия беше принудена да предложи поради санкциите, беше отменена, което даде на Кремъл и кампанията му срещу Украйна неочакван доход, се казва в статията

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени