Тази сутрин руските терористи започнаха ракетна атака срещу Киев. Поредица от мощни експлозии разтърси града, като предизвика пожари в Дарницкия и Деснянския район. "По предварителна информация, в резултат на атаката се фиксират пожари на няколко места в левобрежната част на града. Уточняваме", заяви началникът на Киевската градска военна администрация Тимур Ткаченко.
По данни на кмета на Киев Виталий Кличко пожарите са избухнали в районите Дарницки и Деснянски. В Дарницки район са изпочупени прозорците на една от жилищните сгради, има данни за 8 ранени.
Към 9:00 ч. е известно, че при нападението в столицата е загинал един човек. Броят на ранените е нараснал до десет души, съобщи ръководителят на KMVA Тимур Ткаченко. "Заради руската атака тази нощ загина един човек. По информация към 09:00 ч. 10 киевски граждани са ранени в различна степен", написа той в Telegram.