Седем нови кули с ракети "Панцир" са построени около резиденцията на Путин във Валдай. Общият брой на системите за противовъздушна отбрана на обекта е достигнал 27, съобщи Радио Свобода, позовавайки се на сателитни снимки.
Според информацията от сателитните данни, на 17 март е започнало едновременното изграждане на 7 нови установки за системата за противовъздушна отбрана "Панцир" на територията на резиденцията на Владимир Путин във Валдай. Всички установки"Панцир" са разположени около резиденцията на Путин в два пръстена с голям и малък диаметър. Общият брой на системите за противовъздушна отбрана около резиденцията на руския диктатор във Валдай достигна 27.
По-рано журналисти от разследващия проект на руската служба на "Радио "Свобода" – "Система" съобщиха, че сочената за любовница на Путин бивша шампионка по художествена гимнастика Алина Кабаева прекарва много време в резиденцията с предполагаемите синове на Путин и че там за него е построено точно копие на кабинета му в Кремъл.