Терористична Русия атакува Одеса с дронове - повредени са многоетажни блокови, горят автомобили (ВИДЕО)

От Държавната служба за извънредни ситуации съобщиха, че е известно за един пострадал в резултат на нападението.

Пожари и разрушения вследствие на руски терористичен удар
Пожари и разрушения вследствие на руски терористичен удар Източник: Telegram

През нощта Одеса отново беше атакувана от руски безпилотни самолети, като ударите предизвикаха пожари и повредиха многоетажни блокове в града, пише УНИАН. За взривовете съобщи кметът Генадий Труханов след 2 ч. сутринта.

 

По-късно той написа, че врагът е атакувал Одеска област с бойни дронове, като някои от дроновете са летели директно към Одеса.

 

"В резултат на нападението в един от районите на града бяха изпочупени прозорци на високи сгради, а на близкия паркинг бяха опожарени автомобили. Също така в друга част на града е регистриран палеж на административна сграда", каза Труханов.

 


Той добави и снимки на последствията от ударите и показа видеозапис. Виждат се много изгорели автомобили, повредена сграда. Службите за спешна помощ работят на място за отстраняване на последиците от ударите.


В същото време, за щастие, според доклада му, няма информация за загинали или ранени. По-късно от Държавната служба за извънредни ситуации съобщиха, че е известно за един пострадал в резултат на нападението.

Още от "Русия и Украйна"

Агентът на КГБ Кирил и Кремъл: защо санкциите не са просто символични

Санкциите на ЕС срещу руския патриарх Кирил, към които България отказа да се включи, не са опит за преследване на християнски духовник. Кой е полк. Гундяев и каква е ролята му в политиката на Кремъл

Прочетете повече прочетете повече

Руските мекерета в София се задействаха - според "Politico" България е против част от новия пакет санкции на ЕС срещу Ру

Според изданието EU Observer Комисията е предложила в санкционния списък да бъде включен руският патриарх Кирил. Като причина се изтъква подкрепата му за войната в Украйна

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени