Украинският спецназ удари летището в Борисоглебск, където са базирани руски изтребители

Предприятието ВНИИР-Progress в Чебоксари и летище "Енгелс" също са атакувани

Украински удари с дронове
Украински удари с дронове Източник: Колаж/Главред

Тази нощ подразделения на Силите за специални операции на ВСУ, в сътрудничество с други части на Силите за отбрана, нанесоха удар по летището "Борисоглебск" във Воронежка област на Руската федерация, където са базирани вражески самолети Су-34, Су-35С и Су-30СМ.

 


Безпилотни самолети на ВСУ атакуваха и Саратовска област, където се намира военното летище Енгелс. Местните жители съобщават за поне 8 експлозии, като поне един дрон е бил свален директно над летището.


По-късно стана известно, че в резултат на нападението на безпилотните летателни апарати има нанесени щети на жилищни сгради в Енгелс и Саратов.

 

Във Воронежка област е атакувано военното летище в Борисоглебск. По данни на Telegram-канала Exilenova+ на снимки на НАСА след атаката с безпилотен летателен апарат е записан пожар на летището.

 

Безпилотни самолети атакуват и Чебоксари, столицата на Република Чувашия. В района на завода за производство на водогрейни котли "Вутерм" избухва пожар. Също така, както пише Telegram каналът ASTRA, след нападението с дрон полицията е блокирала входа на територията на АО "ВНИИР-Прогрес". Това дружество произвежда антени "Комета" за руската армия, които защитават безпилотните самолети на руските въоръжени сили от украинско оборудване за радиоелектронна борба.

 

Още от "Русия и Украйна"

Генерал-лейтенант Игор Романенко: Руснаците шпионират позициите на системите за ПВО в Европа, способни да свалят ракетат

В края на миналата година Германия получи израелска ПВО система на стойност 4 млрд. евро. Завършването на продажбата, която беше официално подписана през септември 2023 г., отбеляза първия път, когато системата Arrow 3 е разположена извън границите на Израел и Съединените щати

Прочетете повече прочетете повече

Още един враг на Путин и Кремъл почина след като падна от прозорец

Иван Сафронов е отразявал натиска срещу журналисти, процесите, свързани с опозицията, включително и делата срещу покойния Алексей Навални. Бил е част от организацията "Отворена Русия" на Михаил Ходорковски

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени