19-годишен нелегален работник загина при полагане на кабели за високо напрежение

Установено е, че загиналият и баща му са работели за фирмата-изпълнител без трудови договори

Eлмрежа
Eлмрежа Източник: Zonanews

Инспекцията по труда в Хасково разследва трудова злополука със смърт на 19-годишен работник, настъпили при полагането на трасе с кабели за високо напрежение, съобщиха от институцията.

 

Инцидентът е станал миналата неделя, 13 април в Хасково. На монтажните работи са били той и баща му.

 

Кабелите е трябвало да бъдат опънати между три стълба с теглителна машина. При самото опъване младежът е попаднал в обсега на кабела и е бил ударен от него.

 

"Установено е, че загиналият и баща му са работели за фирмата-изпълнител без трудови договори. Личното ми виждане е, че денят за осъществяване на дейност - неделя, не е бил избран случайно, предвид работата без трудов договор - да бъде избегната проверка на контролните органи", коментира директорът на Дирекция "Инспекция по труда" Кирчо Кирев.

 

"От началото на годината у нас са установени 1054 случая на работа без трудов договор", посочи той.

Още от "Закон и ред"

Окръжна прокуратура - Варна привлече към наказателна отговорност и задържа за 72 часа 41-годишен мъж за умишлено убийств

Информация по случая бе предоставена пред представители на средствата за масово осведомяване от административния ръководител на Окръжна прокуратура – Варна – окръжен прокурор Красимир Конов

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

На първо четене ресорната комисия одобри законопроекта за особения управител на "Лукойл-България"

Наложените санкциите над активите на "Лукойл" ОAO реално ще доведат до спиране работата на рафинерия "Нефтохим" в Бургас поради отказ на всички контрагенти да извършват плащания с дружествата, собственост на "Лукойл" ОАО в България, се посочва в мотивите

Последни новини

Най-четени