Акция на ДАНС и Антикорупционната комисия в София и Хасково

Арест на шефката на Агенция "Митници" и заместникът ѝ при операция на ДАНС?

ДАНС
ДАНС Източник: БГНЕС

Акция на ДАНС и Антикорупционната комисия се провежда в София и Хасково. Операцията е по разследване за длъжностни престъпления и подкупи. 

 

Държавната агенция Национална сигурност провежда операция на територията на София и страната, потвърдиха от ДАНС за БНТ.

 

Според източници на БНТ е арестуван директорът на Агенция "Митници" Петя Банкова, както и заместникът ѝ Людмил Маринов. Според информацията, с която БНТ разполага, преди да постъпи на работа в Агенция "Митници" в началото на март, Маринов е бил служител на ДАНС.

 

По информация на БНР се претърсват се адреси в квартал "Бояна", известен хотел в "Лозенец", както и други адреси близо до него.

 

Към момента тази информация е неофициална като органите на реда нито потвърждават, нито отхвърлят това.

Още от "Закон и ред"

ДПС сезира Интерпол и Европол за незаконното използване на системата PNR от министър Демерджиев

В случая стана ясно, че се използват международни регистри от овластени хора, като информацията се използва не за друго, а за политическа цял и политическа борба с тези, които са отсреща - опозицията, коментира Калин Стоянов

Прочетете повече прочетете повече

Министърът на правосъдието поиска отстраняване на Емилия Русинова от поста на административен ръководител на СГП

За Емилия Русинова са предоставени данни за демонстрирана приятелска близост с Петьо Петров. Срещу същия се водят разследвания за придобилата известност корупционна афера "Осемте джуджета"

Прочетете повече прочетете повече

Двама свидетели с тайна самоличност заковават Благомир Коцев

Освен Коцев, посдъдими са общинските съветници и негови съпартийци (ПП) Николай Стефанов и Йордан Кателиев, бившата шефка на канцеларията му Антоанета Петрова и бизнесменът Ивайло Маринов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени