Апелативният съд: Постоянен арест за Георги Семерджиев

Предявени са му четири обвинения

Георги Семерджиев (с татуировките по лицето)
Георги Семерджиев (с татуировките по лицето) Източник: Скандал

Апелативният съд в София остави окончателно в ареста Георги Семерджиев, обвинен за катастрофата на 5 юли в столицата, при която загинаха две млади момичета.

 

Според съдиите има достатъчно доказателства, които обосновават предположение, че именно Семерджиев е причинил катастрофата.

 

Семерджиев не присъства днес в съда. Той не дойде за съдебното заседание, на което се гледа мярката му за неотклонение на по-високата инстанция.

 

Семерджиев е подал молба за неприсъствие в Софийския апелативен съд днес. Неговият адвокат поиска на клиента му бъде наложен домашен арест с възможност за електронно проследяване.

 

Прокуратурата повдигна в сряда ново обвинение на Георги Семерджиев. Той е обвинен за притежание на наркотици, след като в катастрофиралата кола бяха намерени амфетамини. Те не са били в голямо количество, но все пак попадат под ударите на закона и затова Семерджиев е с още едно обвинение. С това обвиненията срещу него стават четири.

 

Предходните три са: за причиняване на ПТП, което е особено тежък случай, тъй като е довело до смъртта на две млади жени и множество нарушения на Закона за движение по пътищата (ЗДвП), за което се предвижда лишаване от свобода от 5 до 20 години; управление на МПС на 10.06.2022 г. след употреба на наркотични вещества- амфетамин и метаамфетамин, за което законът предвижда наказание лишаване от свобода от 1 до 3 години.

 

Както и за използване на неистински официален документ на 10.06.2022 г. – фалшиво свидетелство за управление на моторно превозно средство, на което е придадено вид, че е издадено от компетентните власти на Конфедерация Швейцария, за което се предвиждат до 8 години лишаване от свобода.

Още от "Закон и ред"

Работи се по всички версии за побоя над прокурор Иво Илиев, каза главният секретар на МВР Мирослав Рашков

От Министерството на праовсъдието съобщиха, че по разпореждане на министъра на правосъдието Георги Георгиев семейството на прокурор Иво Илиев от днес е охранявано от служители на Главна дирекция "Охрана"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени