Арест на шефката на Агенция "Митници" и заместникът ѝ при операция на ДАНС

Освен в София, операцията на ДАНС е в ход и в Хасково

Агенция Митници
Агенция Митници Източник: Zonanews

Държавната агенция Национална сигурност провежда операция на територията на София и страната, потвърдиха от ДАНС за БНТ.

 

Според източници на БНТ е арестуван директорът на Агенция "Митници" Петя Банкова, както и заместникът ѝ Людмил Маринов. Според информацията, с която БНТ разполага, преди да постъпи на работа в Агенция "Митници" в началото на март, Маринов е бил служител на ДАНС.

 

Агенция Митници
Агенция Митници Източник: Zonanews

Към момента тази информация е неофициална като органите на реда нито потвърждават, нито отхвърлят това. Пред агенцията в момента има засилено полицейско присъствие.

 

Според информацията, с която разполага БНТ, операцията на ДАНС е свързана с раследване на сочения за контрабандист Николай Николов - Паскал и неговите евентуални връзки, чрез които е осъществявана контрабанда.

 

Освен в София, операцията на ДАНС е в ход и в Хасково.

Още от "Закон и ред"

Окръжна прокуратура - Варна привлече към наказателна отговорност и задържа за 72 часа 41-годишен мъж за умишлено убийств

Информация по случая бе предоставена пред представители на средствата за масово осведомяване от административния ръководител на Окръжна прокуратура – Варна – окръжен прокурор Красимир Конов

Прочетете повече прочетете повече

Даниел Митов: Общо 13 775 нарушители с чуждестранен регистрационен номер са засечени от камерите за средна скорост от 7

До 8 октомври са постъпили 37 900 файла със заснети данни за нарушения за средна скорост от камерите на тол системата в рамките на 12 сертифицирани отсечки от републиканската пътна мрежа

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени