Близо 13 000 декара са изпепелени в Сакар планина

Днес борбата с огъня, който възникна в понеделник между селата Младиново, Костур и Лисово, продължават 13 екипа огнеборци

Пожар
Пожар Източник: Пресцентър на МВР

Близо 13 000 декара е вече засегнатата от пожара в Сакар планина площ. Това съобщи пред журналисти директорът на Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Хасково Митко Чакалов.

 

"Около 10 000 декара е горският фонд, който обаче не е унищожен напълно заради низовия характер на пожара. Останалите терени са пасища, лозя и ниви", посочи Чакалов.

 

Днес борбата с огъня, който възникна в понеделник между селата Младиново, Костур и Лисово, продължават 13 екипа огнеборци. Те останаха на терен и през изминалата нощ. Усилията ще бъдат съсредеточени върху останалия действащ северозападен фронт на огнищата, където тежките верижни машини трябва да изградят просека.

 

Поради пресечения терен гасенете е изключително трудо и се осъществява предимно на ръка. Освен пожарникарите на терен са ангажирани и доброволци и служители на горските стопанства. Частичното бедствено положение, което община Свиленград обяви за района, остава в сила.

Още от "Закон и ред"

Европол иска да се бори с престъпността с изкуствен интелект, но има твърде много правни пречки

Директорът на Европол настоява за въвеждане на ускорена процедура, която да позволява използването на ИИ "в спешни случаи", без да се преминава през "много сложна процедура по съответствие"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени