ГЕРБ-СДС искат свикване на извънредно заседание за сигурността на София

Нужно е да бъдат предприети незабавни и адекватни мерки, необходимо е патрулите да бъдат фокусирани върху рисковите зони и да се увеличат патрулиращите екипи, смятат общинарите от ГЕРБ-СДС.

Общински съветници от ГЕРБ-СДС
Общински съветници от ГЕРБ-СДС Източник: БГНЕС

Общинските съветници от ГЕРБ-СДС искат свикване на извънредно заседание на Столичния общински съвет по тема "Сигурност". Причината са три инцидента, в които има замесени чужденци, от последните три дни. На 6 март чуждестранни студенти нападат момче, защитаващо момиче, на което те са подвиквали на бул. "Витоша".

 

В петък вечерта пък има сбиване в центъра за бежанци в кв. "Овча купел", което излиза извън неговите предели. При третия случай вчера вечерта, отново на бул. "Витоша" - млади мъже нападат пакистански студенти с английско гражданство.

 

"Нужно е да бъдат предприети незабавни и адекватни мерки, необходимо е патрулите да бъдат фокусирани върху рисковите зони и да се увеличат патрулиращите екипи", смятат общинарите от ГЕРБ-СДС.

Още от "Закон и ред"

Водещи новини

Financial Times: Руските тайни служби използват бившите наемници от "Вагнер" за дестабилизация на Европа

След мащабните експулсирания на руски дипломати от европейските столици, способността на Москва да разгърне традиционна разузнавателна мрежа е значително ограничена. Според оценките на разузнаването, това е довело до преминаване към модел на "аутсорсинг"

Последни новини

Най-четени