Хунтата гази с ботуши законите: Агенти на ДАНС са нахлули в ГДБОП и прокуратурата по заповед на Рашков

Поискали са цялата секретна информация по водените разработки и наказателни дела

Служител на ДАНС
Служител на ДАНС Източник: ДАНС

В ход е безпрецедентно изнасяне на класифицирана информация в историята на българските секретни служби и независимата съдебна власт, съобщава ПИК. На практика от службите и от прокуратурата в този момент се изнасят секретни разработки по стотици разследвания и наказателни дела.

 

Служебният вицепремиер по сигурността и вътрешен министър Бойко Рашков е разпоредил рано тази сутрин ДАНС да изнесе цялата секретна информация, която се съдържа в Главните дирекции "Борба с организираната престъпност" и "Национална полиция".


Агенти на контраразузнаването са нахлули и в прокуратурата, като са поискали цялата секретна информация по водените наказателни дела. 

Действията на агентите на ДАНС, чието ръководство бе сменено преди по-малко от две седмици, вероятно ще засегнат и антикорупционната комисия.


Целта на Рашков е в следващите седмици до провеждането на предсрочните парламентарни избори страната да бъде залята от компромати, което пряко да повлияе на резултата от вота.

 

Всичките действия на Рашков се предприемат под личното наблюдения на разследвания за търговия с влияние президентски секретар Пламен Узунов, който държи непрестанен контакт с ръководителя на метежа Румен Радев. 

Още от "Закон и ред"

Асоциацията на прокурорите подкрепи съдиите, които се отведоха от делото на Благомир Коцев

Според прокурорите делото срещу кмета се е превърнало в поле на политически сблъсък и е преминало границата между допустимата критика и натиска върху правосъдието

Прочетете повече прочетете повече

Интензивен е трафикът на изход за товарни автомобили на граничния пункт "Капитан Андреево"

На границата с Румъния фериботната платформа, обслужваща граничния преход Оряхово – Бекет, временно преустановява работа поради ниското ниво на река Дунав

Прочетете повече прочетете повече

България арестува руския собственик на кораба, свързан с взрива в Бейрут, убил 218 души

Според четирима съдебни източници Гречушкин, който притежава и кипърско гражданство, е бил задържан миналата седмица на летище "Васил Левски" в София, след като пристигнал с полет от Кипър

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени