Иван Гешев се срещна с главния прокурор и с председателя на ВАС на Турция

Двете страни обсъдиха ограничаване на нелегалната миграция в региона, противодействието на трансграничната организирана престъпност и борбата с тероризма

Иван Гешев с главния прокурор на Турция Бекир Шахин и председателя на ВАС Мехмет Акарджа
Иван Гешев с главния прокурор на Турция Бекир Шахин и председателя на ВАС Мехмет Акарджа Източник: ПРБ

Днес, 24.01.2022  г., българската делегация, ръководена от главния прокурор Иван Гешев, бе приета от главния прокурор на Република Турция Бекир Шахин и от председателя на Върховния апелативен съд на Република Турция Мехмет Акарджа.

Главният прокурор Иван Гешев разговаря и със своя турски колега Бекир Шахин, по чиято покана се провежда официалното посещение на представители на българската прокуратура в Република Турция.

 

Иван Гешев с главния прокурор на Турция Бекир Шахин
Иван Гешев с главния прокурор на Турция Бекир Шахин Източник: ПРБ

В делегацията са включени още Десислава Пиронева, заместник на главния прокурор и ръководител на Върховната административна прокуратура и Сийка Милева, говорител на главния прокурор. От турска страна в официалните срещи участваха Ридван Гюндогду, заместник-главен прокурор, Илкнур Алтънташ – старши прокурор, отговорен за международните отношения, и прокурори от Върховната прокуратура на Република Турция.

 

В хода на официалните разговори взаимно бе констатирано високото ниво на доверие и доброто сътрудничеството между прокуратурите на двете съседни страни. Обсъдени бяха въпроси от двустранен интерес, като бе подчертан приносът на Република Турция и Република България по ограничаване на нелегалната миграция в региона. Двете делегации обсъдиха и други аспекти от правното сътрудничество, сред които противодействието срещу трансграничната организирана престъпност и борбата срещу тероризма.

 

Иван Гешев с главния прокурор на Турция Бекир Шахин
Иван Гешев с главния прокурор на Турция Бекир Шахин Източник: ПРБ

Българската делегация разгледа и новата сграда на прокуратурата в Анкара. В разговора между главния прокурор Иван Гешев и турския главен прокурор г-н Бекир Шахин бе дадена висока оценка на съвместната инициатива по провеждане на Форума на главните прокурори от страните на Балканите, чиято втора среща се проведе през 2021 г. в гр. София.

 

Още от "Закон и ред"

Разследва се контрабанда на високорисково наркотично вещество за около половин милион евро през ГКПП Гюешево

Водачът на МПС – гражданин на Албания, е направил опит да избяга, но бил задържан извън пункта от екип на Главна дирекция "Гранична полиция"

Прочетете повече прочетете повече

Прокуратурата с най-тежки обвинения срещу шофьорите от катастрофата снощи, завършила с вече трима загинали в София

Случаят напомня на катастрофата, причинена от 21-годишния Виктор Илиев, който през август 2025 г. се вряза с над 160 км/ч в автобус на градския транспорт

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени