Кандидатът за вътрешен министър в проектокабинета "Габровски": МВР е поставено на колене и има нужда се изправи

Благородна Макева добави, че поканата за позицията е дошла лично от проф. Габровски

Благородна Макева
Благородна Макева Източник: МВР

"В МВР има много критични точки, в които трябва да се вземат мерки". Това коментира кандидатът за вътрешен министър в проектокабинета "Габровски" - Благородна Макева. Тя е в системата на МВР от 1994 година. Лейтенант е от 1998 г. С професионален опит от над 20 години. "Поканата дойде лично от проф. Габровски. Той ми звънна, срещнахме се, поговорихме. Каза, че иска държавата да се изправи и че е нужна експертна подкрепа", разказа Макева.

 

"Моята най-голяма лична борба беше дали аз съм достойна за тази позиция, дали мога да се справя. Поради факта, че познавам системата отвътре - бих била достатъчно добра точно в тази обстановка, в която МВР е поставено на колене и има нужда се изправи", заяви тя. С проф. Габровски се запознават заради поканата. По думите й той се допитал до други експерти, които са я препоръчали.

 

"Беше изненада защото съм жена. В историята на МВР жени министри има много малко – две", коментира още Макева. Тя бе категорична, че е приела поканата, защото в кариерата й никога не й е оказван  натиск.

 

"Не е допустимо, когато разни формации твърдят подобни неверни твърдения и правят от ефир такива внушения", каза Макева в отговор на въпрос дали е гледала предварително записите с побой над студенти по време на антиправителствените протести през лятото на 2020 г. Тогава Макева е зам.-директор на ГДНП.

 

"Така както всички хора са гледали в интернет записите, тогава и аз съм ги гледала", категорична бе тя. "Постоянната комисия по права на човека и полицейска етика в МВР няма такива функции, няма такива компетенции, не й е възложено изготвянето на становище, не е било подписвано нито от мен, нито от който и да било", допълни Макева пред Нова телевизия. "Ако такъв документ съществуваше, г-н Рашков щеше да е първият, който щеше да го покаже", заяви Макева.

Още от "Закон и ред"

Ограничено е движението през Прохода на Републиката, в района на Вонеща вода поради пътнотранспортно произшествие

Заради верижна катастрофа между три леки автомобила, движението за колите се пренасочва през прохода "Шипка" или по обходен маршрут

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени