Кирил Рашков (Цар Киро) е починал в дома си тази нощ

78-годишният криминал от няколко години страдаше от сърце

Кирил Рашков
Кирил Рашков

Ромският криминал Кирил Рашков по прякор Цар Киро е починал тази нощ в дома си в Пловдив, съобщава "24 часа". Новината е потвърдена и от  адвокатката на семейството Росица Драгинова. "Рано сутринта ми се обадиха да ми кажат. Погребението е в неделя", е заявила Драгинова. 

 

78-годишният криминал от няколко години страдаше от сърце. Имаше и редица други заболявания. Въпреки че преди време той настояваше да си направи сърдечна трансплантация в клиника в Париж, лекарите категорично отказаха. Цар Киро преди няколко години излезе от затвора, където лежа за нелегална търговия с живак. България се вдигна на бунт, когато преди години негови приближени убиха в Катуница младо момче. Рокери и ултраси от цяла България се стекоха тогава в селото, запалиха къщите и изгониха фамилията от там. 

 

От тогава Киро, жена му Костадинка и голямото му домочадие живееха в Пловдив. Цар Киро има един починал син от болест - Иван и жив син - Ангел. Дъщерята на Цар Киро - Събка, е осъдена на 5 г. затвор за притежание на 2054 г хероин за 184 921 лева, внесен от Турция.

Още от "Закон и ред"

От президентството искат допълване на документите за указа срещу Мирослав Рашков

До тази ситуация се стигна, след като служебният кабинет, по предложение на вътрешния министър Емил Дечев, поиска от президента Илияна Йотова да подпише указ за освобождаването на Рашков

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени