Мъж е признал, че той е убил младата жена в Шумен

Съдебен лекар е установил порезни рани в областта на шията и китките на жертвата

Шумен
Шумен Източник: Община Шумен

Окръжната прокуратура в Шумен ръководи досъдебно производство във връзка със смъртта на младата жена, открита след сигнал до полицията.


Според първоначалната версия млад мъж, приятел на загиналата, е заподозрян за престъплението. Няколко часа по-късно той е задържан за срок до 24 часа в полицейското управление в града, посочват от областната дирекция на полицията в Шумен.

 

Иззети са множество веществени доказателства, сред които и нож. Мъжът сменил няколко пъти версиите за случилото се пред криминалистите, след това направил самопризнания.

 

Предстои да му бъде повдигнато обвинение. Мъжът не е криминално проявен, не е осъждан. Работата по образуваното досъдебно производство продължава под надзора на прокурор от окръжната прокуратура в Шумен. 

 

Изяснява се съпричастността на 31-годишен мъж към извършеното престъпление, като към момента той е задържан, посочват от Апелативната прокуратура във Варна.

 
Сигналът за жена в безпомощно състояние, намираща се в апартамент в град Шумен, беше подаден вчера, малко преди 16:00 часа. При първоначалния оглед е изяснено, че тя е починала и има данни за насилие.

 

Към жилището на ул. "Цар Освободител" в Шумен незабавно били насочени полицейски екипи. В апартамента на първи етаж на жилищен блок криминалисти установили безжизнено тялото на 28-годишната жена.

 

Съдебен лекар е установил порезни рани в областта на шията и китките на жената, посочват от Областната дирекция на полицията в  Шумен.

 

Уведомен е дежурен прокурор от Окръжната прокуратура в областния град и е сформирана оперативно-следствена група за разследване на случая. 

Още от "Закон и ред"

ДПС сезира Интерпол и Европол за незаконното използване на системата PNR от министър Демерджиев

В случая стана ясно, че се използват международни регистри от овластени хора, като информацията се използва не за друго, а за политическа цял и политическа борба с тези, които са отсреща - опозицията, коментира Калин Стоянов

Прочетете повече прочетете повече

Министърът на правосъдието поиска отстраняване на Емилия Русинова от поста на административен ръководител на СГП

За Емилия Русинова са предоставени данни за демонстрирана приятелска близост с Петьо Петров. Срещу същия се водят разследвания за придобилата известност корупционна афера "Осемте джуджета"

Прочетете повече прочетете повече

Двама свидетели с тайна самоличност заковават Благомир Коцев

Освен Коцев, посдъдими са общинските съветници и негови съпартийци (ПП) Николай Стефанов и Йордан Кателиев, бившата шефка на канцеларията му Антоанета Петрова и бизнесменът Ивайло Маринов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени