Министърът на вътрешните работи Даниел Митов освободи от длъжност директора на полицията във Варна

Той уточни, че това е продиктувано не заради професионалните качества на Ангелов, а защото е необходимо управленско действие, за да започне възстановяването на доверието към полицията във Варна

Полиция, полицай
Полиция, полицай Източник: Zonanews

 Директорът на полицията във Варна старши комисар Андрей Ангелов е освободен от длъжност, каза в крайморския град министърът на вътрешните работи Даниел Митов.

 

Той уточни, че това е продиктувано не заради професионалните качества на Ангелов, а защото е необходимо управленско действие, за да започне възстановяването на доверието към полицията във Варна.

 

Причината за посещението на министъра във Варна е напрежението, възникнало след смъртта на 36-годишния Явор Георгиев.

 

Близките и приятелите на младия мъж излязоха на протест, тъй като смятат, че срещу него е оказано полицейско насилие и настояват за пълно изясняване на истината.

Още от "Закон и ред"

Прокуратурата внася обвиненията срещу д-р Хасърджиев за блудства, заплахи и зарази със СПИН

Заедно с бившия директор на Националната пациентска организация пред съда ще се изправят моделът Анастасиос Михайлидис, актьорът Росен Белов и бившият военнослужещ от Френския чуждестранен легион Симеон Дряновски

Прочетете повече прочетете повече

"Не харесвам германци, направих го за обществото": Това заяви пред съда жената, намушкала четирима в София

Прокуратурата иска задържане под стража на Галина Боналова, след което да бъде изпратена за изготвяне на психиатрична експертиза в затвора в Ловеч

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени