Нов взрив в завод "Арсенал" изплаши Казанлък

Става въпрос за контролирани взривове на стари боеприпаси.

Арсенал-Казанлък
Арсенал-Казанлък Източник: За Казанлък

Силен взрив в оръжейния завод "Арсенал" в Казанлък обезпокои жителите на градатази сутрин. Малко по-късно от пресцентъра на МВР в София и от Главната инспекция по труда заявиха, че става въпрос за контролирани взривове на стари боеприпаси.

 

Изпълнителният директор на дружеството инж. Николай Ибушев потвърди за БТА, че не е настъпил инцидент. Извършено е планирано унищожаване на бракувана продукция в присъствието на пожарни и полицейски екипи, и при спазването на всички необходими за целта процедури. Процедурата се извършва през няколко месеца в зависимост от продукцията, поясни още Ибушев. 

Още от "Закон и ред"

Трудно можем да приемем, че животът на човек, загинал при изпълнение на дълга си, може да бъде оценен на гаранция от 5 0

Позицията е относно решение на Софийски градски съд (СГС) от вчера, което постанови освобождаването срещу парична гаранция в размер на 5 000 лева на водача, обвинен в причиняване на смъртта на полицейски служител в София

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени