Полицията провежда специализирана операция "Абитуриенти"

Целта на акцията е в дните на баловете да няма произшествия

Празнуващи абитуриенти
Празнуващи абитуриенти Източник: Zonanews

Специализирана полицейска операция "Абитуриенти" се провежда в Добричка област, съобщи bTV. Целта на акцията е в дните на баловете да няма произшествия. Всички екипи на полицията са на терен.

 

"Задачите ни са осигуряване на обществения ред около заведенията, където са абитуриентите и другата задача, основната, е пътния травматизъм и установяване на водачи на моторни превозни средства, употребили алкохол или наркотични вещества", каза пред bTV Радослав Минков, младши експерт в първо Районно управление.

Екип на пътна полиция следят за превишена скорост.

 

"От 40 минути съм тук, има заснети 20 автомобила, от които два са фрапантни, над 90 км. в населено място, при разрешени 50. Глобата не мога да кажа каква ще е, защото може при повторно нарушение глобата става двойна", допълни Радослав Минков.

 

Минималната глоба, която все пак нарушителите ще платят, е 400 лева.


Около полунощ празникът продължава в дискотеките. Там е и старши полицай Димитър Димитров със следовото куче Марти.

 

"Нашата задача е да охраняваме заведенията в Добрич. И така ще изкараме до сутринта, да изпратим по живо по здраво абитуриентите и да нямаме произшествия", заяви старши комисар Димитър Димитров.

 

"Няма сериозни нарушения, като изключим сигнали за нарушаване на нощната тишина, но те са разбираеми предвид днешния ден и празника, който имат абитуриентите", обобщи Стоян Стоянов, говорител на ОДМВР-Добрич. Акцията продължава три дни.

Още от "Закон и ред"

Асоциацията на прокурорите подкрепи съдиите, които се отведоха от делото на Благомир Коцев

Според прокурорите делото срещу кмета се е превърнало в поле на политически сблъсък и е преминало границата между допустимата критика и натиска върху правосъдието

Прочетете повече прочетете повече

Интензивен е трафикът на изход за товарни автомобили на граничния пункт "Капитан Андреево"

На границата с Румъния фериботната платформа, обслужваща граничния преход Оряхово – Бекет, временно преустановява работа поради ниското ниво на река Дунав

Прочетете повече прочетете повече

България арестува руския собственик на кораба, свързан с взрива в Бейрут, убил 218 души

Според четирима съдебни източници Гречушкин, който притежава и кипърско гражданство, е бил задържан миналата седмица на летище "Васил Левски" в София, след като пристигнал с полет от Кипър

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени