При пътни произшествия в страна за изминалото денонощие са загинали двама души

От началото на месеца са станали 333 катастрофи с 29 загинали и 413 ранени

Катастрофа (снимката е илюстративна)
Катастрофа (снимката е илюстративна) Източник: Zonanews

При катастрофи в страната през изминалото денонощие са загинали двама души, а 17 са ранени, съобщиха от МВР. За изминалите 24 часа тежките пътни инциденти са 16. В София са регистрирани 35 леки катастрофи и четири тежки, загинали няма, а ранените са петима.

 

От началото на месеца са станали 333 катастрофи с 29 загинали и 413 ранени. От началото на годината пътнотранспортните произшествия са 5964, загиналите са 402, а ранените 7423. При сравнение с реалните данни за загиналите през същия период на 2024 г. се отчитат с 16 по-малко загинали участници в движението по пътищата през 2025 г.

Още от "Закон и ред"

ДПС сезира Интерпол и Европол за незаконното използване на системата PNR от министър Демерджиев

В случая стана ясно, че се използват международни регистри от овластени хора, като информацията се използва не за друго, а за политическа цял и политическа борба с тези, които са отсреща - опозицията, коментира Калин Стоянов

Прочетете повече прочетете повече

Министърът на правосъдието поиска отстраняване на Емилия Русинова от поста на административен ръководител на СГП

За Емилия Русинова са предоставени данни за демонстрирана приятелска близост с Петьо Петров. Срещу същия се водят разследвания за придобилата известност корупционна афера "Осемте джуджета"

Прочетете повече прочетете повече

Двама свидетели с тайна самоличност заковават Благомир Коцев

Освен Коцев, посдъдими са общинските съветници и негови съпартийци (ПП) Николай Стефанов и Йордан Кателиев, бившата шефка на канцеларията му Антоанета Петрова и бизнесменът Ивайло Маринов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени