Проф. Веселин Вучков за влизането ни в сухопътен Шенген: Трябва да продължим да си пазим границите

Нямам политически амбиции, коментира той слуховете за евентуалното му назначаване за вътрешен министър

Веселин Вучков
Веселин Вучков Източник: БГНЕС

България е готова да влезе в Шенген. Всички си приписват заслугата, не е нещо необичайно. Това заяви Проф. Веселин Вучков пред bTV.

 

"До 1 януари си имаме граничен контрол. Нека обаче хората не се залъгват – понятието "чужбина" продължава да съществува, ние сме външна граница на ЕС. Трябва да продължим да си пазим границите", напомни той.

 

"Всеки родител може да изведе своето малолетно или непълнолетно дете, без съгласието на другия родител. Но докато нормата за нужно съгласие и от другия родител съществува, според мен хората трябва да си имат декларация за съгласие въпреки отпадналите проверки", обясни още той.

 

Той не вярва да зачестят случаите на избягали от страната издирвани престъпници, както и огромен поток от бежанци. Проф. Вучков смята, че може да се състави редовно правителство. "По големите теми може да се събере мнозинство".

 

"Нямам политически амбиции", коментира той слуховете за евентуалното му назначаване за вътрешен министър.

Още от "Закон и ред"

Днес за първи път тестват заедно сирените и BG-ALERT

За съобщенията от BG-ALERT е много важно гражданите да настроят мобилните си телефони - да включат тестовия канал, който по принцип е изключен, обясни вчера пред bTV директорът на пожарната гл. комисар Александър Джартов

Прочетете повече прочетете повече

Разследването на пожара в с. Беглеж не установява данни за насилствена смърт на откритата в изгорялата къща 75-годишна м

Най-голяма вероятност има пожарът да е възникнал вследствие на небрежност при боравене с открит огън при тютюнопушене или неправилна употреба на уред за отопление /печка/ на твърдо гориво

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени