Съдът решава за директора на Агенция "Митници" и останалите задържани

В сряда ДАНС и КПКОНПИ проведоха акция, при която беше задържана Банкова и още трима души

Агенция Митници
Агенция Митници Източник: Zonanews

Днес се очаква градският съд в София да определи дали шефката на митниците Петя Банкова и останалите задържани по случая остават за постоянно в ареста или мярката им ще бъде изменена или изцяло ще отпадне.

В сряда ДАНС и КПКОНПИ проведоха акция, при която беше задържана Банкова и още трима души.

Обвинението срещу тях е за участие в организирана престъпна група, съществувала от м. юни 2022 г. до 03.04.2024 г., като групата е създадена с користна цел и с цел да се извършват престъпления против митническото и акцизното законодателство, както и корупционни престъпления.

Още от "Закон и ред"

Двама мъже са привлечени към наказателна отговорност за две убийства, Окръжната прокуратура във Варна внася искания за з

Информация по двата случая днес беше дадена на брифинг в участието на окръжния прокурор на Варна Красимир Конов и директора на ОД на МВР в града – старши комисар Красен Торимацов.

Прочетете повече прочетете повече

Петима обвиняеми за организиране, ръководене и участие в престъпна група за клониране и контрабанда на противозаконно от

Предстои в Окръжен съд – Варна да бъдат внесени искания за налагане на най-тежката мярка за неотклонение – "задържане под стража"

Прочетете повече прочетете повече

Кюстендилската прокуратура разследва измама, при която на възрастна двойка от града е причинена вреда за 31 000 евро

Прокуратурата апелира гражданите да бъдат особено внимателни и да не предоставят пари или лични данни на лица, представящи се за служители на държавни институции

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени