Съдия Пепа Чиликова е избрана за председател на Окръжния съд в Ямбол

След представянето на концепцията си за стратегическо управление на съда през следващите пет години, съдия Чиликова отговаря на въпроси на членовете на колегията

Съдебна палата-Ямбол
Съдебна палата-Ямбол Източник: Община Ямбол

С пълно единодушие членовете на Съдийска колегия на Висшия съдебен съвет избраха съдия Пепа Чиликова за председател на Окръжния съд в Ямбол, съобщи Катя Няголова от пресслужбата на ямболския съд. Съдия Чиликова заемаше този пост временно от юли 2024 г.

 

След представянето на концепцията си за стратегическо управление на съда през следващите пет години, съдия Чиликова отговаря на въпроси на членовете на колегията. Оценката за нейната работа беше, че отговаря на всички законови изисквания, има най-високият брой точки - 100 от последното ѝ атестиране, както и положително становище на Комисията по професионална етика към ВСС, посочиха още от пресслужбата на съда.

 

Съдия Чиликова изпълняваше функциите на административен ръководител на съда от началото на юли 2024 г. Тогава тя пое ръководството на институцията, след като предишният му председател Васил Петков бе повишен в длъжност съдия във Военно-апелативен съд - София.

 

В средата на март т. г. съдия Пепа Чиликова представи на Общо събрание на съдиите отчет за дейността на съдилищата в района на Окръжен съд - Ямбол за 2024 г. Пред медии тогава тя коментира високата натовареност на ямболския съд и добрата оценка за работата му в условия на ограничен кадрови състав.

Източник: БТА

Още от "Закон и ред"

Министърът на правосъдието поиска отстраняване на Емилия Русинова от поста на административен ръководител на СГП

За Емилия Русинова са предоставени данни за демонстрирана приятелска близост с Петьо Петров. Срещу същия се водят разследвания за придобилата известност корупционна афера "Осемте джуджета"

Прочетете повече прочетете повече

Двама свидетели с тайна самоличност заковават Благомир Коцев

Освен Коцев, посдъдими са общинските съветници и негови съпартийци (ПП) Николай Стефанов и Йордан Кателиев, бившата шефка на канцеларията му Антоанета Петрова и бизнесменът Ивайло Маринов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени