СГП протестира присъдата по делото за смъртта на Милен Цветков

На Кристиан Николов му беше наложено наказание "лишаване от свобода" за срок от 9 години

Софийска градска прокуратура
Софийска градска прокуратура Източник: СГП

Днес, 10.03.2022 г., в установения от закона срок Софийска градска прокуратура (СГП) депозира протест срещу присъдата от 04.03.2022 г. на Софийски градски съд (СГС), с която подсъдимият Кристиан Николов беше признат за виновен за извършено по непредпазливост престъпление по чл. 343, ал. 3, пр. 2, б. "б" във вр. с чл. 342, ал. 1, пр. 3 от НК и му беше наложено наказание "лишаване от свобода" за срок от 9 години, което да се изтърпи при първоначален общ режим, както и "лишаване от право да управлява моторно превозно средство" за срок от 10 години. СГС прие за установено, че при управление на моторно превозно средство подсъдимият е нарушил правилата за движение по пътищата и по непредпазливост е причинил смъртта на Милен Цветков, като деянието е извършено след употреба на наркотични вещества.

 

С протеста си прокуратурата ще настоява Апелативен съд-София да признае подсъдимия за виновен в извършване на умишлено престъпление по чл. 342, ал. 3, б. "в", пр. 2 вр. с ал. 1 от НК, както и да му наложи по-тежко наказание. СГП счита, че от събраните в хода на съдебното следствие доказателства се установява, че на 19.04.2020 г. подсъдимият умишлено е причинил смъртта на Милен Цветков, като при управление на лек автомобил в гр. София е нарушил правилата за движение по пътищата, в следствие на което е предизвикал пътнотранспортно произшествие с автомобила на пострадалия, което е довело до смъртта му.

 

Доводите в протеста могат да бъдат допълнени след като СГС изготви мотивите към присъдата си. 

 

  

 

 

Още от "Закон и ред"

Ограничено е движението през Прохода на Републиката, в района на Вонеща вода поради пътнотранспортно произшествие

Заради верижна катастрофа между три леки автомобила, движението за колите се пренасочва през прохода "Шипка" или по обходен маршрут

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени