Синдикатът на служителите в затворите в България отново обяви стачна готовност

Причина за това е генерираното огромно напрежение в местата за лишаване от свобода и следствените арести

Софийски затвор
Софийски затвор Източник: Zonanews

Синдикатът на служителите в затворите в България (ССЗБ) отново обяви стачна готовност. Това решение е взето на общо събрание, състояло се вчера, информираха от организацията.

 

От синдиката поясняват, че причина за това е генерираното огромно напрежение в местата за лишаване от свобода и следствените арести. Това поставя под сериозно съмнение правото и възможността на служителите да изпълняват служебните си задължения в професионална и спокойна обстановка, гарантираща сигурността в тези структури, посочват от ССЗБ.

 

От организацията заявяват, че се обявяват срещу всякакви действия, нарушаващи нормалния ритъм на работа - устни разпореждания за изготвяне на нови месечни графици в затворите и арестите без предварителен анализ и оценка на въздействието. Надзирателите говорят за неоправдано трансформиране на щат в административни длъжности за сметка на надзорно-охранителния състав, системно нарушаване на трудово-правни разпоредби, лоша кадрова политика в посока кариерното израстване на служителите.

 

Затова и от синдиката искат спешна среща със служебния правосъден министър Крум Зарков и ресорния заместник Мария Павлова. Последният протест на работещите в системата бе през юни. Тогава те се обявиха за достойни условия на труд, достойни доходи и качествена реформа. Протестът пред МП бе на служители в затворите в София, Пловдив, Стара Загора, Бургас, Враца, Кърджали, Ловеч и други градове.

Още от "Закон и ред"

Временно е отстранен служител на Автомобилна администрация – Пловдив след пътен инцидент и положителен тест за наркотичн

От името на Министерството на транспорта и съобщенията поднасям своите искрени извинения на пострадалите, заяви вицепремиерът Караджов по повод инцидента

Прочетете повече прочетете повече

Шефът на Националната пациентска организация е арестуван за принуда с огнестрелно оръжие

Станимир Хасърджиев е с мярка "задържане под стража". От организацията, чийто съосновател е, се разграничиха и обясниха, че е отказвал дълго да потърси професионална помощ за проблемите си

Прочетете повече прочетете повече

Работи се по всички версии за побоя над прокурор Иво Илиев, каза главният секретар на МВР Мирослав Рашков

От Министерството на праовсъдието съобщиха, че по разпореждане на министъра на правосъдието Георги Георгиев семейството на прокурор Иво Илиев от днес е охранявано от служители на Главна дирекция "Охрана"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени