Спипаха таксиметров шофьор, карал с 3,49 промила

Срещу него е образувано досъдебно производство, разпитани са и свидетели

Софийската районна прокуратура даде на съд таксиметров шофьор, карал с 3,49 промила алкохол в кръвта, съобщава bTV. На 27 септември около 17:15 ч. в София полицейски служители спрели за проверка таксиметров автомобил.
 
Униформените усетили миризма на алкохол. На мъжа е направен тест, който отчел 3,49 промила алкохол в кръвта. 
 
Обвиняемият бил придружен до болницата, но отказал да даде кръв за изследвания.
 
Срещу него е образувано досъдебно производство, разпитани са и свидетели.

 

Още от "Закон и ред"

Районна прокуратура – Кюстендил се самосезира по повод репортаж за схема с неистински свидетелства за управление на МПС

През 2026 г. в Районна прокуратура – Кюстендил са образувани 15 досъдебни производства за престъпления по чл. 316, вр. чл. 308, ал. 2 от НК – съзнателно ползване на неистински официален документ и съставяне на неистински официален документ

Прочетете повече прочетете повече

Олег Невзоров след разпита: Не се чувствам виновен, очаквам справедливост

По-рано през деня от МВР потвърдиха, че Невзоров е влязъл в България на 16 юни и веднага е бил установен от служителите на полицията, а Варненската окръжна прокуратура е била своевременно уведомена

Прочетете повече прочетете повече

Обвиниха зам.-ректор на Пловдивския университет и собственик на фирма за присвояване на над 147 000 евро

Според закона, ако бъдат признати за виновни за престъплението, за което са обвинени, се предвижда наказание лишаване от свобода от 3 до 15 години, като за длъжностното лице се предвижда и лишаване и от права

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени