В Силистра заловиха надрусан мъж да кара тротинетка с над 50 км/ч

32-годишният мъж е карал по пътя между село Айдемир и Силистра

Пътна полиция
Пътна полиция Източник: МВР

Пътни полицаи от Силистра са установили 32-годишен мъж да управлява електрическа тротинетка по пътя между село Айдемир и Силистра след употреба на наркотици, предаде БТА.

 

Тъй като се движел по път с максимално разрешена скорост над 50 км/ч, той бил спрян вчера за проверка. Пробата с техническо средство е отчела, че е под въздействие на амфетамин и канабис, след което му била наложена санкция по Закона за движение по пътищата, съобщиха от Областната дирекция на МВР.

 

Макар в случая да не се е стигнало до пътен инцидент, от сектор "Пътна полиция" в Силистра припомнят, че управлението на индивидуални електрически превозни средства трябва да се извършва по определени правила. Те са регламентирани в Закона за движение по пътищата и са в сила от 7 юли 2020 г.

Още от "Закон и ред"

Прокурорската колегия обсъжда освобождаването на разследващия главния прокурор

Талева е първият съдия, назначен на тази длъжност след въвеждането на специалния механизъм за разследване на главния прокурор. След като бъде освободена, тя ще бъде възстановена на работа като съдия в Софийския градски съд

Прочетете повече прочетете повече

Районният съд в Дупница е отменил наказателно постановление от 150 хил. лв., наложено на ТЕЦ "Бобов дол"

Съдебният състав в Дупница е приел, че акта за административно нарушение не е бил надлежно предявен на нарушителя, като не е подписан и връчен на законно представляващия дружеството управител

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени