Варненски съдия бе заловен да бракониерства около Шипка

В района са открити два убити елена

Бракониер
Бракониер Източник: iStock

Съдия е бил задържан от полицията за бракониерство в землището на град Шипка, община Казанлък, съобщи NOVA. По неофициална информация бракониерът е от Районния съд във Варна.

 

Той е арестуван около 01:30 часа тази нощ. В района са открити два убити елена. Съдията е носил ловна карабина, която по първоначална информация е законно притежавана.

 

Според неофициално потвърдена информация задържаният магистрат е с инициали Хр. М. и е съдия в наказателното отделение на Районен съд Варна. Той е известен и с участието си в инициативата на съдилищата за запознаване на учениците с правосъдната система под формата на открити уроци в съдебна зала

 

Сигналът за бракониерския набег е подаден в полицията от ловната дружинка на Казанлък. Предстои разследване по случая.

Още от "Закон и ред"

ДАНС и полицията задържаха 18 младежи, част от международната крайнодясна организация "Кръв и чест"

По думите на началника на полицията в Пловдив старши комисар Васил Костадинов сред задържаните е единият от двамата извършители на побоя над двама непалски граждани, а също и брат му и баща му

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени