Военна прокуратура е образувала досъдебно производство за катастрофата с кола на НСО

Това обяви вътрешният министър Калин Стоянов

Калин Стоянов
Калин Стоянов Източник: Пресцентър на МВР

Военна прокуратура е образувала досъдебно производство по случая с катастрофата с кола на НСО. Това заяви вътрешният министър Калин Стоянов. Тепърва с авто-техническа експертиза ще бъде изяснена скоростта, с която се е движил кортежът на Кирил Петков.

 

"Четири години, след като е бил министър-председател, той има право да бъде охраняван от НСО", обясни Стоянов.

 

По-рано вътрешният министър публикува статус във Facebook профила си, в който благодари на полицаите, участвали в акцията по извеждането на барикадиралия се полицай в Пловдив. По думите му всеки от тях е свършил работата си професионално. 

 

Той коментира и сигналите за купуване на гласове. Досега те са 46. Има образувани 16 досъдебни производства. Най-много от подадените сигнали са в Бургас, но има и в СДВР, и в Ямбол.

Още от "Закон и ред"

46-годишен мъж от Добрич е привлечен към наказателна отговорност от Окръжната прокуратура за държане на високорисково на

Обвиняемият е добре известен на органите на реда и е многократно осъждан за различни престъпления, като през 2025 година е изтърпял последното наложено му наказание "лишаване от свобода"

Прочетете повече прочетете повече

Водещи новини

Специалните сили на ГУРМО унищожиха два руски военни кораба

Отбелязва се, че тези кораби са били ключови компоненти на т. нар. Керченски фериботен прелез и са играли ключова роля в морската военна логистика на противника. По-конкретно, това е включвало транспортиране на оръжия, военна техника и боеприпаси

Последни новини

Най-четени