ВСС официално: Гешев не е прокурор от 15 юни

Гешев може да обжалва днешното решение на ВСС пред съда

Иван Гешев
Иван Гешев Източник: ПРБ

Единодушно Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет остави без разглеждане искането на Иван Гешев да се гласува оставката му като редови прокурор.

 

Според кадровиците от 15 юни т.г. Иван Гешев не е прокурор, тъй като сам е подал заявление, че след предсрочното му освобождаване като главен прокурор не желае да бъде преназначен като редови прокурор във Върховната касационна прокуратура.

 

"Ние не можем да възстановим някого на позиция, при положение, че той не желае", коментира председателстващият заседанието Стефан Петров. Гешев може да обжалва днешното решение на ВСС пред съда.

Още от "Закон и ред"

Александър Джартов: Има ръст с около 20% на пожарите по време на коледните и новогодишните празници

Извършени са над 1800 проверки, като в 200 обекта са констатирани нарушения на изискванията за пожарна безопасност, каза директорът на ГД "Пожарна безопасност и защита на населението".

Прочетете повече прочетете повече

МВР отправи важни съвети по повод въвеждането на еврото

Наличностите по банковите сметки ще бъдат превалутирани автоматично от левове в евро, а IBAN на сметките ще остане същият, поради което не се изисква никаква предварителна подготовка или действия от страна на клиентите

Прочетете повече прочетете повече

АПИ: Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост, прогнозите са за понижение на температурите

Прогнозите на метеоролозите са за понижение на температурите, като в нощта на Бъдни вечер и на Коледа в Северозападна и Северна България дъждът е възможно да премине в сняг

Прочетете повече прочетете повече

Главен инспектор Лъчезар Близнаков: Близо 900 екипа на КАТ Пътна полиция са по пътищата

Полицейското присъствие по пътищата ще е масирано. Всички технически средства за контрол на скоростта са навън, необозначени автомобили ще се движат в трафика, разкри той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени