ВСС с 16 гласа "за" освободи предсрочно Иван Гешев като главен прокурор

Против отстраняването на Гешев гласуваха Олга Керелска, Евгени Иванов, Вероника Имова и Пламен Найденов

Иван Гешев
Иван Гешев Източник: Zonanews

С 16 гласа "за" Висшият съдебен съвет отстрани главния прокурор Иван Гешев от поста. Той бе махнат по предложение на четирима членове на съвета заради израза "политически боклук", който употреби на брифинга на 15 май, когато скъса оставката си.

 

Самият Гешев не присъства, тъй като е в Страсбург. Решението на Пленума ще се изпрати веднага на президента, съобщи правосъдният министър Атанас Славов, който председателства съвета.

 

Против отстраняването на Гешев гласуваха Олга Керелска, Евгени Иванов, Вероника Имова и Пламен Найденов.

 

Заседанието на ВСС започна малко след 9 ч в понеделник. Гешев се яви, но малко преди 12 ч си тръгна, защото е на посещение в Европарламента. Кадровиците не бяха особено съгласни с оттеглянето му и го попитаха дали не може да изпрати свой заместник. 

Още от "Закон и ред"

Последни новини

Най-четени