Задържаха близо 20 служители на БДЖ за кражба на тонове гориво в Карнобат

Източената нафта е 6-7 тона

Крадена нафта
Крадена нафта Източник: МВР

Близо 20 души, сред които и работещи в БДЖ, са задържани от служители на отдел "Криминална полиция" при МВР Бургас и Районно управление – Карнобат.

 

Задържанията са осъществени по време на мащабна специализирана операция, стартирала около 04.00 часа тази сутрин в района на ж.п. гара Карнобат.

 

Констатирано е, че от цистерна с дизелово гориво, собственост на "Лукойл" – България, спряна на ж.п. коловоз, чрез източване с пожарникарски маркучи в подръчни съдове, е извършена кражба на голямо количество дизелово гориво. По първоначални данни източената нафта е между 6 и 7 тона.

 

Акцията продължава. Провеждат се множество процесуално-следствения действия, сред които претърсване и изземване от автомобили и частни жилища.

Още от "Закон и ред"

Прокуратурата внася обвиненията срещу д-р Хасърджиев за блудства, заплахи и зарази със СПИН

Заедно с бившия директор на Националната пациентска организация пред съда ще се изправят моделът Анастасиос Михайлидис, актьорът Росен Белов и бившият военнослужещ от Френския чуждестранен легион Симеон Дряновски

Прочетете повече прочетете повече

"Не харесвам германци, направих го за обществото": Това заяви пред съда жената, намушкала четирима в София

Прокуратурата иска задържане под стража на Галина Боналова, след което да бъде изпратена за изготвяне на психиатрична експертиза в затвора в Ловеч

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени