Задържан е собственикът на оръжието, с което беше простреляно дете в Арбанаси

Простреляното дете е настанено във великотърновската болница, то е в добро състояние, няма опасност за живота му, каза районният прокурор Тихомир Шабов

Арбанаси
Арбанаси Източник: Facebook

Задържан е собственикът на оръжието, с което вчера беше простреляно дете в Арбанаси. Предстои да му бъде повдигнато обвинение. Той все още не е дал показания, съобщи пред БТА районният прокурор Тихомир Шабов.

Инцидентът е станал по време на частно събитие във връзка с рожден ден, на който са присъствали около 16 души. Те се разпитват, взети са им натривки и са назначени експертизи.

 

Шабов обясни, че пистолетът е бил поставен на пейка в двора на мястото, където се е провеждало събитието. Имало е деца, които са си играли и по време на играта е произведен изстрелът. Това е основната версия, но прокуратурата проверява и други възможни версии, допълни той.

 

Простреляното дете е настанено във великотърновската болница, то е в добро състояние, няма опасност за живота му, каза Шабов. Прокурорът обясни, че родителите на детето, което е простреляло другото в крака, не носят наказателна отговорност за това, че не са упражнили контрол, но носят гражданска отговорност. Прокуратурата ще уведоми Държавната агенция за закрила на детето за инцидента.

 

Разследването е по два члена от Наказателния кодекс - за причинена средна телесна повреда на непълнолетно лице и за държане на огнестрелно оръжие, без да бъдат взети мерки за безопасност. Наказанията са до шест години лишаване от свобода за първото и от три до десет години лишаване от свобода за второто престъпление.

 

"Моля за разбиране в този момент. Засега зная само, че на рожден ден в Арабанси, на който присъстват децата ми с майка им, децата намират оръжие, което мислят за играчка. Но не е. Оръжието е на собственика на къщата. Рожденият ден е на жена му. Големият ми син е в шок. Пострадалото дете е сестра на съпругата ми - годинка по-голяма от сина ми и вече е добре - ранена в пръста на крачето. Можело е да се случи и най-лошото. Благодарим на Господ, че не е." - написа вчера във Facebook депутатът Явор Божанков.

Още от "Закон и ред"

ДПС сезира Интерпол и Европол за незаконното използване на системата PNR от министър Демерджиев

В случая стана ясно, че се използват международни регистри от овластени хора, като информацията се използва не за друго, а за политическа цял и политическа борба с тези, които са отсреща - опозицията, коментира Калин Стоянов

Прочетете повече прочетете повече

Министърът на правосъдието поиска отстраняване на Емилия Русинова от поста на административен ръководител на СГП

За Емилия Русинова са предоставени данни за демонстрирана приятелска близост с Петьо Петров. Срещу същия се водят разследвания за придобилата известност корупционна афера "Осемте джуджета"

Прочетете повече прочетете повече

Двама свидетели с тайна самоличност заковават Благомир Коцев

Освен Коцев, посдъдими са общинските съветници и негови съпартийци (ПП) Николай Стефанов и Йордан Кателиев, бившата шефка на канцеларията му Антоанета Петрова и бизнесменът Ивайло Маринов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени