Заместник главният прокурор Елена Каракашева подаде оставка

На заседанието на прокурорската колегия на ВСС не бяха докладвани мотиви, с които иска да напусне поста

Борислав Сарафов и заместник главния прокурор Елена Каракашева
Борислав Сарафов и заместник главния прокурор Елена Каракашева Източник: ПРБ

Заместник главният прокурор Елена Каракашева подаде оставка. Това стана ясно в рамките на заседанието на прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет. С решението си от днес кадровиците я освободиха от поста, считано от 12 май.

 

На заседанието на прокурорската колегия не бяха докладвани мотиви, с които иска да напусне поста. Иначе Каракашева е подала оставка на 16 април, като е е поискала да се върне като съдия във Върховния касационен съд, където беше, преди да бъде назначена за заместник на Борислав Сарафов.

 

Преди освобождаването на Каракашева, единодушно прокурорската колегия избра за втори мандат Христо Христов за окръжен прокурор на Велико Търново. Той бе единствен кандидат за поста. Концепцията му за работа в следващия мандат бе подкрепена от всички осем души, присъствали в залата. Съдебните кадровици обявиха и два конкурса за ръководители - на апелативната прокуратура в София и на военната прокуратура в Пловдив.

Още от "Закон и ред"

Даниел Митов с нови разкрития по случая с пребития шеф на полицията в Русе

Старши комисар Кожухаров е нападнат в гръб и са му нанесени удари, заради които по-късно се озовава в болница със счупено ребро, разкъсан бъбрек, хематом и кръвозагуба от около литър и половина, заяви вътрешният министър

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени