Започва делото срещу бившия министър Нено Димов за водната криза в Перник

Той беше задържан на 9 януари 2020 г., а излезе от ареста през април същата година

Нено Димов
Нено Димов Източник: МОСВ
В Специализирания наказателен съд днес ще се проведе разпоредително заседание по делото за водната криза в община Перник през 2019 г. срещу бившия министър на околната среда Нено Димов и временно изпълняващия длъжността кмет на Перник по онова време Севделина Ковачева.
 
Спецпрокуратурата внесе в съда обвинителния акт по делото в края на юли месец 2021 г. От държавното обвинение съобщиха тогава, че по случая са били разпитани 156 свидетели и е изготвена деветорна техническа експертиза. Събрани са били над 4000 страници доказателства. Заради водната криза с яз. "Студена" на ръководителя на ВиК-Перник също беше повдигнато обвинение, но материалите по него бяха отделени и изпратени по компетентност на Окръжна прокуратура Перник.
 
През април месец 2020 г. Нено Димов излезе от ареста, а съдът му постанови мярка домашен арест. Той беше задържан на 9 януари същата година.

Още от "Закон и ред"

В условия на неотложност! ГДБОП и ДАНС претърсиха дома на депутата от АПС Явор Хайтов

Хайтов и бившият директор на Дирекция "Миглация" Стефан Христов са имали общ консултански бизнес, сръзан с предотавянето на гражданство на лица извън ЕС, съобщиха наши източници

Прочетете повече прочетете повече

Разкрита е част от световна мрежа за пране на пари посредством финансови измами, съобщиха от Окръжна прокуратура - София

Касае се за наказателна отговорност на четири лица - две от които са български граждани, две са украински граждани, придобили статут на български граждани

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени