Заради порноклип: Баща и дядо на ученичка пребиха с бухалки три момчета в гимназия в Бяла Слатина

Сред нападателите е и бивш футболист на "Ботев Враца", дядото на ученичката

Бяла Слатина
Бяла Слатина Източник: Zonanews

Сериозен инцидент разтърси Професионалната агротехническа гимназия в Бяла Слатина. Роднини на ученичка – баща ѝ и дядо ѝ, влизат с бухалки в училището по време на междучасие и нападат три момчета. На кадри, разпространени след инцидента, се вижда и самото момиче, което нанася ритници на едно от момчетата, предаде на БГНЕС.

 

По информация на близки, конфликтът е провокиран от стар клип, качен в интернет преди години. В него две момичета пеят провокативна песен. Пострадалата твърди, че няколко момчета са публикували клипа наскоро, което разпалва напрежението и довежда до физическата саморазправа.

 

Районно полицейско управление (РПУ)-Бяла Слатина
Районно полицейско управление (РПУ)-Бяла Слатина Източник: Zonanews

Свидетели разказват, че роднините са нападнали децата изненадващо и жестоко. "Много са бити, не могат да се движат. Снаха ми също е ударена", разказва дядото на едно от пострадалите деца. Сред нападателите е и бивш футболист на "Ботев Враца", дядото на ученичката. 

След побоя, в болница са откарани участници от двете страни, включително един от охранителите на училището.

 

Според директорката Десислава Василева, училището не е получило предварителен  сигнал за конфликта, който дълго време е ескалирал извън сградата. "Училището не е затвор – родителите имат достъп. Но е време да се въведат по-строги мерки за сигурност", каза директорката и допълни, че не е имало никакво предварително предупреждение за възможен инцидент.

Педагогическият съветник Геновева Куновска подчерта, че ситуацията е можела да бъде избегната, ако някой от учениците или родителите беше съобщил за напрежението. "Работим по превенция, но е важно хората да сигнализират навреме, дори проблемът да изглежда незначителен", каза тя.


Полицията е започнала разследване, а по случая е образувано досъдебно производство. Очакват се медицински експертизи и последващи правни действия срещу нападателите.

Още от "Закон и ред"

МВР отправи важни съвети по повод въвеждането на еврото

Наличностите по банковите сметки ще бъдат превалутирани автоматично от левове в евро, а IBAN на сметките ще остане същият, поради което не се изисква никаква предварителна подготовка или действия от страна на клиентите

Прочетете повече прочетете повече

АПИ: Шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост, прогнозите са за понижение на температурите

Прогнозите на метеоролозите са за понижение на температурите, като в нощта на Бъдни вечер и на Коледа в Северозападна и Северна България дъждът е възможно да премине в сняг

Прочетете повече прочетете повече

Главен инспектор Лъчезар Близнаков: Близо 900 екипа на КАТ Пътна полиция са по пътищата

Полицейското присъствие по пътищата ще е масирано. Всички технически средства за контрол на скоростта са навън, необозначени автомобили ще се движат в трафика, разкри той

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени