Александър Пулев: Заради получен сигнал за злоупотреби започваме одит на финансовите посредници

Пулев е категоричен, че повече няма да има конфликт на интереси

Александър Пулев
Александър Пулев Източник: TechNews

Започваме одит на финансовите посредници и дяловите инвестиции заради получен сигнал за злоупотреби. Това заяви на брифинг служебният министър на иновациите и растежа Александър Пулев.

 

"Мога да потвърдя, че има активен сигнал в момента", каза той и допълни, че Министерството на иновациите и растежа активно съдейства и си взаимодейства с отговорните институции.

 

Пулев заяви, че по сигналите за злоупотреби с европейски средства тече активно разследване, а онези сигнали, свързани с предишното управление, са взети предвид.

 

Разкрих достатъчно информация на този етап, заяви той, но уточни, че сигналите са за финансов посредник.

Одитът започва още днес, но в максимално кратки срокове ние ще запознаем обществото, съобщи Пулев и подчерта, че са сезирани нужните институции.

 

Фокусът на одита ще бъде премахването на конфликта на интереси на всички нива и на този етап ще бъде под контрола на Министерството на иновациите и растежа.

 

Възможно е и да се търсят външни органи за контрол, ако по време на проверката бъдат доказани злоупотреби. Министър Пулев обаче заяви, че не иска да дава коментари докато всичко не се изясни.

 

Има индикации, има сигнали, ще имаме крайния резултат максимално бързо, идеята ни е да градим система на доверието, а не да го разрушаваме, допълни той.

 

Министър Пулев е категоричен, че повече няма да има конфликт на интереси. По отношение на Българската банка за развитие той каза, че това е една много интересна и дълга тема и следващата седмица ще разкрие информация във връзка с нея.

 

Министър Пулев и заместник-министрите Стефан Савов и Надя Христова представиха информация относно работата и програмите в подкрепа на българския бизнес, изпълнявани от Фонда на фондовете.

 

"Над 2 млрд. лева ще се бори екипът да влязат във Фонда на фондовете", каза Пулев. Той подчерта, че Министерството на иновациите и растежа ще поддържа доверието в системната и ще се стреми да го надгради.

Още от "Бизнес и финанси"

Димитър Радев: Присъединяването към еврозоната представлява стратегически щит за нас

Анализът аргументира, че приемането на еврото представлява не само стабилизиращ фактор, но и стратегическа необходимост на фона на засилващата се геополитическа и финансова фрагментация

Прочетете повече прочетете повече

Европейската комисия одобри изменения План за възстановяване и устойчивост на България

От НПВУ отпадат инвестиции или части от тях, които не могат да бъдат реализирани в срока на допустимост на разходите, като на тяхно място са предложени нови, в областта на енергийната ефективност и транспортната свързаност

Прочетете повече прочетете повече

Актуализиран Национален план за въвеждане на еврото в България ще разгледа Министерският съвет

В началото на юни Европейската комисия даде "зелена светлина" в своя Доклад за конвергенция България да приеме еврото от януари 2026 г., с което ще стане 21-вият член на еврозонат

Прочетете повече прочетете повече

КЕВР обяви има ли увеличение на цените на тока и топлинната енергия за юли

След отчитане на всички ценообразуващи елементи и прилагане на методиката за ценообразуване, КЕВР утвърди средно увеличение на цената на електроенергията за битовите потребители в размер на 2.58%

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков свика заседание на Механизма за координация на наблюдението и контрола във връзка с въвеждането на ев

Подготвят се над 100 събития, които ще се проведат в цялата страна с участието на представители на правителството и компетентните институции

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени