Безработицата у нас продължава да се понижава

За април достига 3,3%

Безработица
Безработица Източник: Zonanews

Безработицата в България продължава да се понижава. За месец април достига 3,3%, показват данните на Евростат.

Така за последната година хората без работа са намалели с близо процент. Общо за еврозоната отчетената безработица е 6,2%, което е най-ниското ниво от 1998 година насам.

Още от "Бизнес и финанси"

БНБ: Недопустим политически натиск от "Продължаваме промяната"

От институцията реагираха на позицията, разпространена от ПП "Продължаваме промяната, според която "БНБ е безсилна да защити банковата система на България от лица с наложени санкции по "Магнитски"

Прочетете повече прочетете повече

Очаква се предложението за размера на минималната заплата за 2026 г., експерти коментираха запазването на сегашния механ

Социалният министър Борислав Гуцанов вече обясни, че ако остане сегашният механизъм, МРЗ за следващата година ще бъде около 1200 лв.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени