Хампарцумян: Вдигането на минималната работна заплата ще помпа инфлацията

Той коментира това по bTV

Левон Хампарцумян
Левон Хампарцумян Източник: Скрийншот/bTV

Левон Хампарцумян се обяви против вдигането на минималната работна заплата: "Най-добре се бори инфлацията с производството на стоки и услуги, които някой ще купи. Стоките и услугите, които предлагаме не са пораснали с 19%. Тези пари за съжаление допълнително ще помпат инфлацията или ще пречат на по-бързото изпадане, ако има такава тенденция. Това ще ни отдалечава от еврозоната, други стратегически цели на България може да бъдат затруднени".

 

Това коментира по bTV банкерът Левон Хампарцумян по повод увеличението на минималната работна заплата. Очаква се от 1 януари тя да стане 933 лева.

 

"Такова увеличение трябва да се прави грамотно и постепенно, така че да има минимално отрицателно влияние върху развитието на икономиката. Парите, които държавата дава като минимална работна заплата, са резултат от усилията, труда и успеха на икономически активната част от населението", обясни още той.

 

Той посочи, че голямото неравенство между доходите на хората у нас не бива да се бори с административно увеличаване на минималната работна заплата.

Още от "Бизнес и финанси"

Теменужка Петкова: Финансовото министерство не финансира заплатите на работниците в градския транспорт, това е изцяло ан

Ако кметът на Столична община иска, би могъл да направи преструктуриране с оглед на това, че СО няма приет бюджет, заяви още финансовият министър

Прочетете повече прочетете повече

Теменужка Петкова: Европейските институции потвърдиха, че вървим по график към Еврозоната

Следващата важна стъпка е свързана с конвергентните доклади, които чакаме през юни, и европейските институции потвърдиха своя ангажимент, информира финансовият министър

Прочетете повече прочетете повече

NOVA и bTV: Брюксел е предупредил, че може да спре България за еврозоната

Според bTV утре сутринта се очаква Петкова да направи кратко изявление по темата от Брюксел, където ще участва в заседание на Съвета на Европейския съюз по икономически и финансови въпроси

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени