New York Community Bank ще купи голяма част от активите на фалиралата Signature Bank

По времето, когато беше затворена от регулаторите, "Сигничър" се оказа третият най-голям банков фалит в историята на СА

Сигничър банк
Сигничър банк Източник: Shutterstock

Американската "Ню Йорк Къмюнити банк" (New York Community Bank) е постигнала договореност да изкупи значителна част от фалиралата "Сигничър банк" (Signature Bank), съобщи късно снощи институцията, която е определена за попечител - Федералната агенция за гарантиране на депозитите (FDIC), съобщи Ройтерс.

 

От днес 40-те клона на "Сигничър банк" ще станат "Флагстар банк" (Flagstar Bank). Това е едно от дъщерните дружества на "Ню Йорк Къмюнити Банк".

 

Сделката ще включва закупуването на активи на "Сигничър банк" за 38,4 милиарда долара, малко повече от една трета от общата сума на "Сигничър", когато банката фалира преди седмица.

 

След сделката 60 милиарда долара останали заеми, отпуснати от "Сигничър банк", ще останат под попечителство, но се очаква да бъдат продадени навреме, предаде БТА.

 

"Сигничър банк" беше втората банка, която фалира в рамките на развилата се до момента банкова криза, като това се случи приблизително 48 часа след колапса на калифорнийската стартъп банка "Силикон вели банк" (Silicon Valley Bank - SVB)).

 

"Сигничър", базирана в Ню Йорк, беше голям търговски фактор в регионите около централата си, но през последните години навлезе в криптовалутите, който беше оценен като бизнес с потенциален растеж.

 

След като SVB разтресе пазарите с липсата си на ликвидност, вложителите се обърнаха поглед към финансовото здраве на "Сигничър банк" поради голямото количество незастраховани депозити, както и излагането й на крипто и други заеми в технологичния сектор.

 

По времето, когато беше затворена от регулаторите, "Сигничър" се оказа третият най-голям банков фалит в историята на САЩ.

 

От FDIC посочиха, че очаква провалът на "Сигничър банк" да струва на фонда за гарантиране на депозитите 2,5 милиарда долара, но тази цифра може да се измени, тъй като в момента регулаторът е в процес по разпродажба на активите на кредитната институции.

Още от "Бизнес и финанси"

Димитър Радев: Присъединяването към еврозоната представлява стратегически щит за нас

Анализът аргументира, че приемането на еврото представлява не само стабилизиращ фактор, но и стратегическа необходимост на фона на засилващата се геополитическа и финансова фрагментация

Прочетете повече прочетете повече

Европейската комисия одобри изменения План за възстановяване и устойчивост на България

От НПВУ отпадат инвестиции или части от тях, които не могат да бъдат реализирани в срока на допустимост на разходите, като на тяхно място са предложени нови, в областта на енергийната ефективност и транспортната свързаност

Прочетете повече прочетете повече

Актуализиран Национален план за въвеждане на еврото в България ще разгледа Министерският съвет

В началото на юни Европейската комисия даде "зелена светлина" в своя Доклад за конвергенция България да приеме еврото от януари 2026 г., с което ще стане 21-вият член на еврозонат

Прочетете повече прочетете повече

КЕВР обяви има ли увеличение на цените на тока и топлинната енергия за юли

След отчитане на всички ценообразуващи елементи и прилагане на методиката за ценообразуване, КЕВР утвърди средно увеличение на цената на електроенергията за битовите потребители в размер на 2.58%

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени