Отстъпката за горивата от 25 ст. за литър ще продължи и догодина от свръхпечалбите на "Лукойл"

Държавата ще предостави и друг тип допълнителни облекчения за гражданите с доходи до 1000 лева, заяви служебният министър на икономиката и индустрията Никола Стоянов

Никола Стоянов
Никола Стоянов Източник: Министерство на икономиката

Отстъпката за горивата от 25 ст. за литър ще продължи и догодина от свръхпечалбите на "Лукойл" и няма да е за сметка на държавния бюджет. Това съобщи в сутрешния блок на bTV служебният министър на икономиката и индустрията Никола Стоянов.

 

Той сподели, че освен тази помощ, държавата ще предостави и друг тип допълнителни облекчения за гражданите с доходи до 1000 лева. Сред мерките министър Стоянов посочи намаления на картите за БДЖ, за градския и междуградския транспорт и компенсации за хората с по-ниски доходи.

 

Той разясни, че желаещите ще трябва да заявят от кои преференции искат да се възползват, като по думите му първата мярка, която ще влезе в сила, е тази за картите за БДЖ.

 

По отношение на "Лукойл" икономическият министър бе категоричен, че още през следващите месеци компанията ще започне регулярно да внася средства в бюджета, както е било договорено между нея и държавата.

Още от "Бизнес и финанси"

Гроздан Караджов: Временно отнемаме лиценза на наземния оператор "Суиспорт България" заради блокираните пътници

По думите му, хаосът при наземното обслужване е резултат и от занижен контрол от страна на Главна дирекция "Гражданска въздухоплавателна администрация" (ГД ГВА)

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Росен Желязков ще открие дискусия на тема "Ефектът на еврозоната. Говори опитът на страни членки"

Участие ще вземат членовете на ИСС от българския бизнес, синдикати и граждански организации, представители на потребителски организации от Литва и Латвия

Прочетете повече прочетете повече

Подписани са още 45 споразумения за близо 77 млн. лв. по Инвестиционната програма за общински проекти

22 общини са контрагенти - Алфатар, Бобов Дол, Борино, Брезник, Годеч, Гурково, Две Могили, Девин, Доспат, Дългопол, Земен, Кирково, Кочериново, Крумовград, Лозница, Нови пазар, Ново село, Рудозем, Руен, Своге, Севлиево, Смолян

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени