Урсула фон дер Лайен: Спираме SWIFT за определени руски банки

Също така ще бъдат блокирани активите на Централната банка на Русия, като и нейните трансакции, съобщи председателят на ЕК

SWIFT
SWIFT Източник: Ройтерс

Западните страни приеха нов набор от санкции срещу Москва. Сред мерките ще е изключването на определени руски банки от системата SWIFT. За това съобщи председателят на комисията Урсула фон дер Лайен, цитирана от Ройтерс. 

 

Също така ще бъдат блокирани активите на Централната банка на Русия, като и нейните трансакции и по този начин ще направи невъзможно изтеглянето и ликвидирането на тези активи, което ще "нарани военната машина" на Путин. "Ще парализираме активите и транзакциите на централната банка на Русия и ще направим невъзможно да ги използва, за да поддържа ликвидност и да финансира Путин войната си", каза председателката на ЕК. По думите й на руски олигарси ще бъде забранено да използват капиталите си на пазарите на ЕС.

Още от "Бизнес и финанси"

Премиерът Желязков: Надграждаме Механизма за еврото за още по-активна комуникация с гражданите при въвеждането на единна

С решение на кабинета днес се създаде Координационният център, който ще бъде ръководен от председателя на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата Владимир Иванов.

Прочетете повече прочетете повече

Опашки пред банките в цялата страна за внасяне и превалутиране на пари преди приемането на еврото

Не разбирам защо хората бързат да обменят или внасят левове още сега. Курсът в момента е по-неизгоден от фиксирания курс, който ще бъде задължителен, коментира макроикономистът Васил Караиванов

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени