Урсула фон дер Лайен: Таван на цената на руския газ ще спре манипулациите на Путин

Тя каза това в кулоарите на среща на германски депутати от ХДС/ХСС в Мурнау

Урсула фон дер Лаен
Урсула фон дер Лаен Източник: ЕК

Време е да бъде наложен таван на цената на руския газ, който влиза в Европа по тръбопроводи, заяви председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, цитирана от Ройтерс.

 

По думите й така ще бъде сложен край на опитите на руския президент Владимир Путин да манипулира европейските енергийни пазари.

 

"Твърдо вярвам, че е дошло времето за налагане на таван на цената на руския газ за Европа", каза тя в кулоарите на среща на германски депутати от ХДС/ХСС в Мурнау.

Още от "Бизнес и финанси"

Димитър Радев: Евробанкнотите вече пристигат, пазят се в трезорите на БНБ

От техническа гледна точка подготовката е напреднала - тестове, симулации и обучения гарантират, че от 1 януари 2026 г. платежните системи ще работят гладко и без прекъсвания, казва управителят на Централната банка

Прочетете повече прочетете повече

Премиерът Желязков пред американския бизнес: България е една от най-динамичните и перспективни икономики в Югоизточна Ев

Наред с членството ни в ЕС и НАТО, министър-председателят изтъкна присъединяването ни към Шенгенското пространство и към еврозоната като гаранция за стабилност и предвидимост

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени