Проф. Пламен Киров: Намираме се в конституционна криза

Неговото мнение е, че при втория мандат акад. Денков ще е кандидатът за премиер

Проф. Пламен Киров
Проф. Пламен Киров Източник: БГНЕС

В момента се печели време и върви игра на надлъгване между първите две политически сили и президента. Тази позиция изрази пред БНТ проф. Пламен Киров. Държавният глава не може да започне връчването на проучвателните мандати, а формациите не искат да правят правителство.

 

Най-последователно се държи най-малката партия в парламента, смята още проф. Киров. Защо да се ротират само първите две партии за председател на НС, недоумява той. По думите му - и другите партии имат специалисти. Конституционна екзотика е служебното правителство да стане редовно, смята юристът.

 

Неговото мнение е, че при втория мандат акад. Денков ще е кандидатът за премиер. Ако предсрочните избори са заедно с местните, тогава ще се разрази перфектната буря, прогнозира проф. Пламен Киров. От съглашение за местните избори с ПП-ДБ ще пострада ГЕРБ.

 

При импийчмънт на президента в длъжност встъпва вицепрезидентът. Затова и конституционалистът съветва партиите да се занимават със сериозни неща. Намираме се в конституционна криза, предупреди Киров и припомни, че много държавни органи са с несменен състав.

Още от "България"

Археологически комплекс "Калето" в Мездра Ви кани на своя 13-и рожден ден

Със специалното участие на една от най-популярните и динамично развиващи се български музикални групи, станала известна с ексцентричното си звучене и въздействащи текстове - "Керана и Космонавтите"

Прочетете повече прочетете повече

След 720 дни по Дунав мост отново се преминава и по двете платна

От Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) уточниха, че работата ще продължи по долното строене - опорите на съоръжението и металната конструкция, но това няма да се отразява на автомобилното движение

Прочетете повече прочетете повече

"В гласа ѝ нямаше паника", "това дете е родено герой": историята от АМ "Струма", която разтърси България

Докато автомобилът се движел по магистралата, момичето успяло да овладее ситуацията, да изведе колата в аварийната лента и да я спре, натискайки старт-стоп бутона

Прочетете повече прочетете повече

 Професор Шиварова от УМБАЛ "Александровска" обяви гладна стачка

От Национален синдикат "Защита" посочват, че решението е взето след подадено заявление по Закона за достъп до обществена информация, с което е поискана информация за възнагражденията на ръководството на лечебното заведение

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени